Кошик
5 відгуків
ТзОВ «ШЕН» Деревообробне підприємство
+38 093 452 73 47
+38(03365)3-25-55

Однополосна дубова паркетна ( інженерна ) доска

Стаття про інженерну дошку: https://shen.lutsk.ua/a344819-vse-pro-inzhenernu.html

Однополосна дубова паркетна ( інженерна ) доска

Натуральні оздоблювальні матеріали, зокрема дерево, завжди цінувалися з огляду на свої функціонально-декоративні властивості та екологічність. Проте, працювати з ними буває досить складно, що особливо яскраво проявляється на прикладі звичайних струганих дощок або навіть штучного паркету.

Ось так, шляхом проб і помилок в середині минулого століття шведський підприємець Густав Чер створив те, що сьогодні називають паркетною (масивною) дошкою. Сьогодні компанія «Шен» рада запропонувати ще більш функціональне рішення – інженерна дошка. Незважаючи на зовнішню схожість, обидва цих продукти є самодостатніми, тобто мають дещо різні технічні характеристики.

Варіанти кольорів підлоги. Масло-віск Rubio Monocoat ( Бельгія ) 

         Для покриття продукції маслом наша компанія використовує всесвітньо відоме масло Rubio Monocoat ( Бельгія ) - продукт нового покоління, який використовують для досягнення високоякісного і екологічно чистого захисного покриття деревини. 

Особливості конструкції

Головною причиною створення інженерної, так само як і паркетної дошки, є бажання прискорити процес укладання підлогового покриття, а також підвищити його експлуатаційні характеристики. Очевидно, що для досягнення подібних цілей повинні бути реалізовані як мінімум наступні умови:

  • По-перше, дошка повинна мати розміри близько 2 м (плюс-мінус, залежно від моделі) в довжину і близько 15 см – в ширину. Здоровий глузд підказує, що при цьому знизиться загальна необхідна кількість елементів покриття, а значить, і час, необхідний для його укладання;
  • По-друге, необхідно створити кілька шарів по товщині, пов’язаних між собою безпечним для здоров’я людини клеєм чи подібною йому речовиною. Така конструкція дозволить значно підвищити стійкість дошки до деформації і утворити на торцях замкові з’єднання.

Інженерна двошарова дошка “Шен” складається з двох робочих рівнів: основного і декоративного. Базисом є фанера, яка сама по собі є композитом (кілька шарів ламелей, з’єднаних між собою клеєм під тиском).

Її товщина сягає 14-16 мм, що дає готовому виробу прекрасні експлуатаційні характеристики, зокрема, водостійкість, нечутливість до перепадів температур, дії ультрафіолетового випромінювання, механічних навантажень. На торцях дошки  з’єднання типу “шип-паз”, яке значно прискорює процес укладання покриття і дозволяє забезпечити надійну фіксацію окремих дощок між собою.

Зовнішній шар є декоративним і виготовляється з дубового масиву. Його товщина становить 4 мм, що дозволяє періодично проводити циклювання і шліфування дошки, освіжаючи, так би мовити, її зовнішній вигляд. Зверху шпон додатково покривають захисними  маслами.

Переваги інженерної доски: 

 Завдяки тому, що всі шари конструкції тонкі і волокна деревини розташовані в різні боки, у покладеної інженерної дошки найвища геометрична стабільність серед всіх видів паркету, на 100% складаються з деревини. Інженерна дошка менше реагує на перепади температури і вологості.

 При укладанні інженерної дошки по всій квартирі можна домогтися монолітного простору без порогів в дверних отворах або в об'ємних залах. При стикуванні з керамогранітом та іншими покриттям для підлоги можна замість порогів використовувати пробкові компенсатори.

  Покладена інженерна дошка візуально ніяк не відрізняється від масивної дошки.

  Інженерну дошку можна неодноразово циклювати.

  Інженерну дошку при необхідності можна приклеювати на стяжку, на відміну від паркету з масиву, тому що в конструкції інженерної дошки вже є фанера.

 

Сертифікати на використовану Білоруську березову фанеру у конструкції інженерної дошки від Шен